• ZABAWA SZTUKĄ

•       Nasz szkoła przystąpiła w tym roku do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego “Zabawa Sztuką”.

Uczniowie mają do wykonania pięć zadań do wyboru spośród 25  zaproponowanych przez organizatora. Na początek wybraliśmy 2 zadania:

nr 5 - ”Nietypowy pędzel” oraz zadanie nr 18 “Monochromatyzm.

Uczniowie klasy IV w ramach zadania nr 5 wykorzystali sznurek do "namalowania" farbami motyli. Inspiracją był dla nas "Blue Morpho Butterfly" Martina Johnsona Heade.Tam omawialiśmy wąska gamę barwną a zadaniem uczniów było zastosowanie szerokiej gamy barwnej.☺️

Klasa V zajęła się zadaniem nr 18 i stworzyła monochromatyczne bukiety kwiatowe. Inspiracją były "Słoneczniki"  Vincenta van Gogha. Efekty ich starań można obejrzeć na załączonych fotografiach.