• XI Powiatowy  Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej

•     W piątek 2  czerwca 2023 roku w naszej szkole odbył się XI Powiatowy  Konkurs Recytatorski Poezji Obcojęzycznej dla szkół podstawowych. Swoją obecnością zaszczycili nas p. Piotr Burkwicz - radny Powiatu Brodnickiego  oraz Pani Justyna Prajs - naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Brodnicy.

Do konkursu przystąpiło 30 uczestników z  7 szkół naszego powiatu. Naszą szkołę reprezentowały cztery  uczennice: Julia Mianecka z oddziału przedszkolnego, Amelia Brejna z  klasy VI  oraz Marta Sugalska i  Zuzanna Gęsicka - reprezentantki klasy VIII oraz dwóch chłopców : Mateusz Bartnicki z klasy IV  i Mikołaj MIanecki - uczeń I klasy. Aż troje z nich sięgnęło po nagrody i wyróżnienia.    Dla wszystkich uczestników  konkursu przygotowano nagrody pocieszajki , a laureaci poszczególnych kategorii otrzymali wspaniałe nagrody ufundowane przez naszych wspaniałych wieloletnich sponsorów:Państwo Agnieszkę i Piotra Burkwicz,  Starostwo Powiatowe w Brodnicy, Kombud,  Gotec, Gabar, Spółdzielnię Producentów Mleka “Wspólnota”  oraz wydawnictwo Pearson.

Całą  uroczystość uświetniły występy teatralne uczniów klasy III w spektaklu “Brzydkie kaczątko”

oraz kabaret klasy VI w  przedstawieniu “ „ When Christmas comes”” w języku angielskim.

A oto pełna lista laureatów:

Kategoria 0-III

I miejsce – Zuzanna Motylińska SP w Radoszkach

II miejsce – Dagmara Kulwicka SP w Radoszkach

III miejsce – Nadia Karpińska SPSK w Miesiączkowie

IV miejsce – Antonina Zielińska SP w Świedziebni

Kategoria VII – VIII

I miejsce – Julia Więczkowska SP w Świedziebni

II miejsce – Maksim Zyrianov SP w Radoszkach

III miejsce – Zuzanna Gęsicka SP w Janowie

Wyróżnienie – Joanna Filipska SP w Gorczenicy

Kategoria IV –VI

I miejsce – Amelia Szefler SP w Świedziebni

II miejsce – Marta Cieszyńska SP w Świedziebni

III miejsce – Amelia Brejna SP w Janowie

IV miejsce – Julia Pawłowska SP 2 w Brodnicy

V miejsce – Sebastian Derda SP 2 w Brodnicy

VI miejsce – Mateusz Bartnicki SP w Janowie

• "Z mojej szkoły w wielki świat"

26 maja w naszej szkole odbyło się wyjątkowe spotkanie "Z mojej szkoły w wielki świat". Gościliśmy kilkunastu Absolwentów, którzy opowiadali o swojej życiowej drodze, którą rozpoczynali właśnie w Szkole Podstawowej w Janowie. Było sporo wzruszeń i uśmiechów. Absolwenci oglądali kroniki szkolne z dawnych lat. Wzięli także udział w zabawie, podczas której musieli rozwiązać typowo szkolne zadania.

Dziękujemy wszystkim Gościom za wspólnie spędzony czas.