• #przerwanaczytanie

•         24 października 2022 r. od godz. 8.45 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w III Międzynarodowej edycji  Ogólnopolskiej akcji “Przerwa na czytanie" – bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej “Cała Polska czyta dzieciom”.
            Uczniowie czytali na korytarzach szkolnych na parterze i na piętrze Pani Dyrektor Agnieszka Osińska, dawała wszystkim dobry przykład, czytając przy wejściu na korytarz szkolny na parterze budynku. Uczniowie młodszych klas głównie czytali bajki i baśnie, starsi – ulubione czy aktualnie czytane książki, w tym także lektury. Najmłodszym czytali starsi koledzy. Ich wspólne czytanie trwało nie tylko w czasie przerwy, niektórzy czytali także na lekcjach!

Na korytarzach zostały wyznaczone specjalne strefy czytania. Tam uczniowie mogli w spokoju zagłębić się w ulubionej lekturze. Ponadto można było zapoznac sie z listą książek poruszających problematykę uchdźctwa, wyobcowania, odrzucenia i samotności, gdyż hasłem tegorocznego MMBS jest "Czytanie dla pokoju". W całej szkole znajdowały się informacje i dekoracje zachęcające do udziału w „Przerwie na czytanie”.  W tym dniu uczniowie przynieśli do szkoły swoje ulubione książki lub korzystali z wypożyczonych w bibliotece.
            Potwierdziło się, że wspólne czytanie może dać wiele radości i sprawić ogrom przyjemności wszystkim „zaczytanym”, których było 115 osób. Tak więc cele akcji, czyli m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zachęcenie ich do sięgania po książkę zostały zrealizowane. Oby na każdej przerwie towarzyszyła nam książka...